Umowa na wyłączność to szereg zalet – skuteczna promocja nieruchomości, obsługa profesjonalnego doradcy, a także  oszczędność czasu – Regina Wilaszek starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości

Regina Wilaszek – starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Nie masz pewnie zbyt dużo czasu, by na bieżąco załatwiać wszystkie formalności. Nic dziwnego, bo z takimi problemami zmaga się wiele osób.

Sprzedaż mieszkania wcale nie jest prostym zadaniem. To liczne telefony o każdej porze dnia z zapytaniami o cenę, potem prezentacja nieruchomości, finalizowanie umowy… a wcześniej trzeba jeszcze zadbać o promocję ogłoszenia. Oczywiście można pójść na skróty – wystawić nieruchomość na kilku portalach i czekać aż ktoś w końcu się zgłosi.

To jednak nie są skuteczne metody. Dużo prościej jest zawrzeć umowę z biurem nieruchomości na tzw. wyłączność, która spowoduje, że agent jednego biura będzie miał prawo do sprzedaży Twojej nieruchomości. Co za tym idzie – poświęcą jej więcej czasu, dokładności, staranności. Trzeba pamiętać, że decydując się na współpracę z jednym pośrednikiem, nie można jednocześnie korzystać z pomocy pozostałych. Nie jest to oczywiście powód do zmartwień. Biuro z którym podpiszesz umowę na wyłączność zadba o to aby Twoja oferta została zaprezentowana innym pośrednikom.

Dlatego przed podjęciem tej decyzji warto zrobić researcher, czyli po prostu sprawdzić kilka biur nieruchomości wybierając to najlepsze, gwarantujące przede wszystkim doświadczenie, zaangażowanie oraz najlepsze narzędzia pracy. Mądry wybór pośrednika jest z pewnością gwarancją sukcesu.
Kiedy działasz z wieloma biurami ogłoszenie mieszkania pojawia się zazwyczaj na wielu portalach. Pojawia się szum informacyjny. Klient zainteresowany zakupem Twojego mieszkania, może czuć się zdezorientowany, szczególnie w przypadku różnych cen.

Podpisując umowę na wyłączność masz pewność, że będzie to oferta kompleksowa – ogłoszenie będzie wyjątkowo zaprezentowane pod kątem opisu i zdjęć, znajdzie się ponadto na płatnych branżowych stronach internetowych, ulotkach, banerach, w gazetach, w telewizji i innych środkach masowego przekazu. Kiedy podejmujesz współpracę z pośrednikiem na wyłączność możesz wymagać o wiele więcej niż na typowej umowie otwartej. Możesz prosić o przygotowanie home stagingu, wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, rzutów mieszkania, świetnego opisu, wywieszenie banera, szerokich działań marketingowych a także zorganizowania dni otwartych.


Przy umowie na wyłączność pośrednik będzie dbał o swojego klienta, by sprzedać mieszkanie sprawnie i w atrakcyjnej cenie. Dzięki współpracy z agentem nie musimy osobiście uczestniczyć w prezentowaniu mieszkania. Klucze do nieruchomości możesz przekazać jednej osobie. A gdy uda się znaleźć odpowiedniego klienta nie musisz przejmować się formalnościami, ani też notariuszem, bo to także kolejne z obowiązków które leżą w gestii biura nieruchomości.

Co zyskujesz podpisując umowę na wyłączność?

1. Świetnie przygotowaną ofertę – profesjonalne zdjęcia i unikatowy opis.
2. Szeroki plan marketingowy oparty o najlepsze kanały reklamowe.
3. Możliwość przeprowadzenia home stagingu.
4. Obsługę profesjonalnego doradcy, który posiada fachową wiedzę i zdolności sprzedażowe.
5. Kompetentność negocjacji – istotne ze względu na cenę zbycia.
6. Pełną obsługę prawną transakcji.

Wspierasz!

Pomagamy razem z Wami!– 1% od każdej zrealizowanej transakcji sprzedaży nieruchomości przekazujemy na cele charytatywne.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firma Housefly Nieruchomości prowadzi działalność charytatywną.