Wybierz mądrze

Jak wybrać dobre biuro do sprzedaży nieruchomości?

..

Jak znaleźć odpowiednie biuro nieruchomości, które pomoże Ci szybko, bezpiecznie i cenowo najkorzystniej zrealizować transakcję? Sprawdź nasze wskazówki i wybierz mądrze. 

..

.

..

.

Jak wybrać godne zaufania biuro nieruchomości?

.

 1. Zacznij od podstaw. Sprawdź, czy dana firma istnieje w ogólnodostępnych bazach np. CDEIG.
 2. Sprawdź stronę internetową, zajrzyj do zakładek.
 3. Sprawdź koniecznie opinie w Google oraz Facebook.
 4. Zajrzyj do social mediów – Facebook, Instagram, Google.
 5. Zobacz jak prezentują się oferty biura. Zwróć uwagę na zdjęcia i opisy.
 6. Przed rozpoczęciem współpracy zapoznaj się koniecznie z umową.
 7. Nie współpracuj bez podpisanej umowy, to niezgodne z prawem.

.

..

Zanim zaczniesz współpracować z pośrednikiem

.

Po wybraniu biura, które spełnia Twoje kryteria – skontaktuj się z nim. Warto porozmawiać o tym, w jaki sposób pracuje i zadać pytania:

.

 1. Jak długo pracuje na rynku nieruchomości? 
  Masz prawo wiedzieć, czy biuro jest doświadczone. Ile lat prowadzi działalność oraz w czym się specjalizuje.

 2. Gdzie będzie promować Twoją nieruchomość i w jaki sposób? 
  W jakim serwisie nieruchomości? Otodom, OLX a może Nieruchomości – Online? Czy zrobi profesjonalne zdjęcia mieszkania, video, spacer 3d, a może nawet użyje drona? Jak opisze Twoje mieszkanie lub dom? W wielu biurach nieruchomości zdjęciami zajmuje się profesjonalny fotograf. Wybieraj mądrze i korzystaj z najlepszych możliwych rozwiązań.                                                                .
 3. W jaki sposób zamierza się z Tobą kontaktować i informować o postępach pracy?
  Jeśli powierzasz agencji sprzedaż nieruchomości, której wartość jest czasami równa dorobkowi całego życia, masz prawo oczekiwać bieżącej informacji. Dobra agencja będzie Cię informowała nie tylko o potencjalnych chętnych do zakupu, ale i wykonanych czynnościach zmierzających do sprzedaży i dalszych planach.

 4. W jaki sposób chciałby prezentować Twoją nieruchomość?
  Są pewne zasady, których trzyma się cała branża, ale każda agencja , pracując przez lata na rynku nieruchomości, ma swoje własne sposoby prezentacji nieruchomości. Dowiedz się jak wygląda taka prezentacja, co pośrednik zamierza eksponować i jakich argumentów używać, by zachęcić do kupna.

 5. Jakie jest jego wynagrodzenie i jakie dokładnie usługi wchodzą w skład tego wynagrodzenia?
  To pytanie, od którego często się zaczyna rozmowę. Zupełnie niesłusznie, profesjonalizm i sposób działania agencji w ostatecznym rozrachunku są ważniejsze od wysokości prowizji. Większość sprzedających jest zgodna: lepiej sprzedać szybko, sprawnie, bezpiecznie i za dobrą cenę, niż zapłacić niższą prowizję, ale po roku lud dwóch latach. Nie zmienia to faktu, że pytanie o wysokość prowizji jest naturalne i warto, a nawet trzeba zadać je jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

.

Wybieraj mądrze i korzystaj wyłącznie z najlepszych i sprawdzonych usług!

.

.

Nieruchomości Głogów, nieruchomości Lubin, nieruchomości Polkowice, nieruchomości Nowa Sól, nieruchomości Leszno, mieszkania Głogów, mieszkania Polkowice, mieszkania Nowa Sól, mieszkania Leszno, domy Głogów, domy Leszno, domy Nowa Sól, domy Polkowice, biuro nieruchomości Głogów, biuro nieruchomości Lubin, biuro nieruchomości Polkowice, biuro nieruchomości Nowa Sól, biuro nieruchomości Leszno.