Znajdź odpowiedź na swoje pytania

W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na najważniejsza pytania związane ze sprzedażą, zakupem nieruchomości i finansowaniem zakupu nieruchomości.


Sprzedaż nieruchomości  

Wynagrodzenie agencji

1. Ile wynosi prowizja biura nieruchomości?

To pytanie, od którego często się zaczyna rozmowę. Zupełnie niesłusznie, profesjonalizm i sposób działania agencji w ostatecznym rozrachunku są ważniejsze od wysokości prowizji. Większość sprzedających jest zgodna: lepiej sprzedać szybko, sprawnie, bezpiecznie i za dobrą cenę, niż zapłacić niższą prowizję, ale po roku lub dwóch latach. Nie zmienia to faktu, że pytanie o wysokość prowizji jest naturalne i warto, a nawet trzeba zadać je jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Prowizje w naszej agencji ustalane są indywidualnie na spotkaniu z Klientem.

Przeczytaj więcej o wynagrodzeniu agencji – kliknij!

2. Czy podpisując umowę na wyłączność mogę sam sprzedać nieruchomość?

Podpisując umowę na wyłączność, zobowiązujesz się do współpracy tylko z naszą agencją. Mimo tego, możesz sprzedać nieruchomość we własnym zakresie.

3. Ile trwa umowa na wyłączność?

Umowa na wyłączność zawierana jest na okres 6 lub 12 miesięcy.


4. Czy podpisując umowę na wyłączność agencja wykona profesjonalne zdjęcia?

Do każdej umowy nasz Klient otrzymuje profesjonalną sesję fotograficzną.

5. Czy mogę zakończyć lub wypowiedzieć umowę na wyłączność przed czasem jej zakończenia?

Tak, natomiast będzie wiązało się to z pokryciem kosztów związanych z przygotowaniem i marketingiem oferty.

6. W jakim czasie sprzedamy Twoją nieruchomość?

Twoje mieszkanie sprzedamy średnio w 60 dni.

Twój dom sprzedamy średnio w 180 dni.

Nasz rekord sprzedaży nieruchomości wynosi 1 dzień!

7. Gdzie będziemy promowali ofertę nieruchomości?

Twoja oferta będzie promowana na wybranych portalach branżowych takich jak otodom.pl, olx.pl, adresowo.pl, gethome.pl. Przy promocji oferty skorzystamy również z Facebooka, Instagrama, Google.

8. Jaką pracę wykona pośrednik w czasie obowiązywania umowy?

Agent który będzie prowadził Twoją ofertę zapewni Ci wysoką jakość usługi, począwszy od profesjonalnego spotkania wstępnego kończywszy na uczestnictwie podczas aktu notarialnego. Tak naprawdę nie będziesz musiał o nic się martwić. Większość czynności związanych ze sprzedażą nieruchomości wykonamy za Ciebie.

9. Kiedy jestem zobowiązany zapłacić prowizję za sprzedaż nieruchomości?

Prowizja płatna jest dopiero po wykonaniu wszystkich czynności związanych ze sprzedażą nieruchomości. Mówiąc wprost, wynagrodzenie Klient płaci dopiero po akcie notarialnym. Nasza agencja nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych ze sprzedażą nieruchomości.

10. Czy pośrednik będzie ze mną w czasie aktu notarialnego?

Tak, przeniesienie własności nieruchomości to dla nas najważniejszy etap. Wiemy, że może być to dla Ciebie stresujące, dlatego też będziemy z Tobą podczas aktu notarialnego.

11. Czy mogę sprzedać i kupić nieruchomość w jednej agencji?

Tak, możesz jednocześnie sprzedać i kupić nieruchomość z naszą pomocą. Zorganizujemy wszystkie czynności. Możesz też liczyć na indywidualne warunki wynagrodzenia dla agencji.

12. Czy mogę zapoznać się z umową na sprzedaż nieruchomość?

Tak, przed nawiązaniem współpracy z pośrednikiem możesz zapoznać się z umową pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości. Z myślą o Was przygotowaliśmy proste zasady współpracy. Nasze umowy są czytelne i przyjazne Klientom.

Zakup nieruchomości 

Wynagrodzenie agencji

1. Jak wygląda proces zakupu nieruchomości?

Tak naprawdę będziemy z Tobą na każdym etapie, począwszy od prezentacji nieruchomości poprzez negocjacje, aż do przeniesienia własności. Pomożemy Ci również odebrać kupioną nieruchomość oraz przepisać media. O nic nie będziesz musiał się martwić.

2. Czy pośrednik będzie oglądał ze mną nieruchomość?

Tak, pośrednik za każdym razem będzie z Tobą podczas prezentacji nieruchomości oraz zadba o to, abyś dokonał właściwego wyboru. Agent Housefly Nieruchomości sprawdzi stan prawny nieruchomość oraz wynegocjuje dla Ciebie najlepszą możliwą cenę.

3. Jakie dokumenty muszę podpisać przed obejrzeniem nieruchomości?

Ze względów bezpieczeństwa prezentacja nieruchomości wiąże się z obowiązkiem podania swoich danych: imię i nazwisko oraz PESEL, a także podpisu na okazaniu adresowym.

4. Jakie opłaty poniosę w związku z zakupem nieruchomości?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup nieruchomości z naszej oferty, do ceny mieszkania lub domu należy doliczyć 2% podatku od czynności cywilnoprawnych, koszt taksy notarialnej oraz koszt obsługi transakcji przez biuro nieruchomości.

Przeczytaj więcej o wynagrodzeniu agencji – kliknij!

5. Czy będę musiał zapłacić za obejrzenie nieruchomości?

Nie, nasza agencja nie pobiera żadnych opłat związanych z obejrzeniem nieruchomości.

6. Czy agencja sprawdzi stan prawny nieruchomości?

TAK! Nasz agent sprawdzi stan prawny nieruchomości, zweryfikuje księgę wieczystą, sprawdzi dokumenty związane z nieruchomością. Kupując z nami możesz być pewny, że nie kupisz kota w worku.

7. W jaki sposób agencja zapewni mi bezpieczeństwo przy zakupie nieruchomości?

Mając w perspektywie czasu wizję zakupu nieruchomości chcemy, aby transakcja była przeprowadzona odpowiedzialnie i bezpiecznie. Podejmując decyzję o wyborze agencji nieruchomości, warto rozważyć wybór sprawdzonego pośrednika, który posiada aktualna obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w obrocie nieruchomościami. Nasza agencja posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w obrocie nieruchomościami zawarte w PZU. Twoje bezpieczeństwo to dla nas priorytet.

8. Czy mogę kupić i sprzedać nieruchomość w jednej agencji?

Tak, możesz jednocześnie kupić i sprzedać nieruchomość z naszą pomocą. Zorganizujemy wszystkie czynności. Możesz też liczyć na indywidualne warunki wynagrodzenia dla agencji.

Kredyt hipoteczny

1. Czy agencja pomoże mi w uzyskaniu najlepszego kredytu hipotecznego na zakup wybranej nieruchomości?

Jak najbardziej. Jeżeli zakup nieruchomości będziesz chciał sfinansować w naszej agencji możesz liczyć na pomoc w uzyskaniu najlepszego kredytu hipotecznego. Nie będziesz musiał chodzić do banku, czy korzystać z usług innego pośrednika. Wszystko w jednym miejscu – w Housefly Nieruchomości, kupisz wymarzoną nieruchomość oraz dostaniesz kredyt hipoteczny.

Nasza agencja nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych z weryfikacją zdolności kredytowej oraz z procesem finansowania zakupu nieruchomości. 

Chciałbyś sprawdzić swoją zdolność kredytową, poznać oferty banków? Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą finansowym.Nasza firma współpracuje z 14 bankami. Powalczymy dla Ciebie o najlepsze warunki!

Nieruchomości Głogów, nieruchomości Lubin, nieruchomości Polkowice, nieruchomości Nowa Sól, nieruchomości Leszno, mieszkania Głogów, mieszkania Polkowice, mieszkania Nowa Sól, mieszkania Leszno, domy Głogów, domy Leszno, domy Nowa Sól, domy Polkowice, biuro nieruchomości Głogów, biuro nieruchomości Lubin, biuro nieruchomości Polkowice, biuro nieruchomości Nowa Sól, biuro nieruchomości Leszno.