Szukałam pomysłu na zyskowny biznes. Wywiad z Sylwią Kajdanowicz – dyrektor oddziału Housefly Nieruchomości w Nowej Soli.

Sylwia Kajdanowicz

Dlaczego zdecydowałaś się na franczyzę Housefly Nieruchomości?

Zaczynając pracę w Housefly Nieruchomości, niespełna dwa lata temu, byłam już lekko obyta w temacie sprzedaży nieruchomości ale do profesjonalnego agenta droga była daleka. Zakładałam od początku, że ten rodzaj pracy jest właśnie dla mnie i szybko złapałam bakcyla. Po kilku miesiącach pracy w agencji zostałam dyrektorem oddziału w Nowej Soli, co już było dla mnie ogromnym sukcesem i motywacją. 

Następnie zdałam egzamin na licencję pośrednika aby z pełnym profesjonalizmem reprezentować oddział w Nowej Soli. O franczyzie zaczęłam myśleć właśnie w tamtym etapie mojego życia zawodowego i brałam pod uwagę tylko Housefly Nieruchomości, ponieważ wiedziałam, że mogę zaufać tej agencji i zawsze liczyć na wsparcie założycieli firmy. W czasie kiedy zbudowałam swoją markę osobistą i zaczęłam regularnie sprzedawać nieruchomości, właściwie z dnia na dzień zdecydowałam się na franczyzę, ponieważ wiedziałam, że dzięki temu nadal będę się rozwijać a co za tym idzie – więcej zarabiać.

.

.

Dlaczego warto wejść w ten biznes?

Prowadzenie biura nieruchomości na zasadzie franczyzy znacznie skraca drogę do sukcesu i pozwala budować swoją przewagę na lokalnym rynku. Nie musisz budować swojej marki od zera a co za tym idzie – szybciej jesteś rozpoznawalny. Nie uczysz się na własnych błędach, bo od początku korzystasz ze sprawdzonych rozwiązań wraz z zasobami w postaci dokumentów, narzędzi czy szkoleń. Kolejnym ważnym aspektem są narzędzia marketingowe. Oszczędzasz pieniądze i czas, bo profesjonalną stronę www oraz spójne materiały marketingowe masz od franczyzodawcy. Dzięki temu możesz skupić się na realizacjach transakcji czy rozbudowie swojego zespołu, bo przecież gotowe narzędzia rekrutacyjne rownież leżą po stronie franczyzodawcy. Mówiąc krótko – przekazywane i sprawdzone how – know pozwala szybciej rozpocząć działalność i lokalnym rynku i osiągnąć zamierzony cel.

.

W czym pomogła Ci firma na początku i jakie wsparcie otrzymujesz na co dzień?

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że właściciele sieci Housefly są przy mnie zawsze kiedy tego potrzebuję. Na początku mogłam liczyć między innymi na pomoc w wyszukaniu odpowiedniego lokalu i aranżacji wnętrza, reklamę w mediach społecznościowych, polecenie profesjonalnego fotografa i przekazanie szerokiej wiedzy dotyczącej prowadzenia swojego biura. Na codzień utrzymuję stały kontakt z franczyzodawcą i zawsze mogę liczyć na cenne rady z jego strony.

.

.

Czy dużo musiałaś zainwestować w otwarcie oddziału?

Koszty inwestycji w dużej mierze zależą od lokalizacji biura. Przede wszystkim koszty wynajmu i wyposażenia biura są najwyższymi kosztami.  Nowa Sól jest niewielkim miastem dlatego też ceny lokali użytkowych nie powalają z nóg. Mówiąc krótko – koszty inwestycji w otwarcie własnego oddziału zwróciły mi się już po pierwszym miesiącu mojej pracy.

.

Czy Twój oddział przynosi już dochody?

Właściwie już po pierwszym miesiącu prowadzenia mojej działalności wychodziłam całkiem dobrze na plus i tak jest w dalszym ciągu.

.

Jakie główne korzyści widzisz działając w sieci Housefly? 

Sieć Housefly daje duże możliwości rozreklamowania swojej marki osobistej, co w rezultacie przekłada się na dochodowy biznes. Pozytywne opinie jakimi cieszy się firma Housefly  sprawiają, że klienci sami chętnie zgłaszają się do mnie w sprawie sprzedaży czy zakupu nieruchomości. Wsparcie franczyzodawcy, o którym już wspominałam również jest bardzo ważne i dzięki niemu jest mi łatwiej prowadzić własny oddział. Warto wspomnieć również, że koszty opłaty franczyzowej nie są odczuwalne w stosunku do dochodów a w zamian dostaję bardzo dużo gotowych narzędzi potrzebnych do pracy agentowi. Sieć Housefly sprawia, że w całości mogę się zaangażować w moją pracę i wykonywać zlecenia klientów starannie, jednocześnie nie martwiąc się o narzędzia pracy, marketing, prowadzenie strony internetowej i wiele innych spraw, które w prywatnym biurze nieruchomości często są na głowie tylko i wyłącznie właściciela firmy.

.

Jakie masz plany na przyszłość?

Nie chciałabym zdradzać wszystkiego ale na pewno w dalszym ciągu rozwijać się w branży nieruchomości i stworzyć zespół kilku profesjonalnych agentów w Oddziele Housefly Nowa Sól.

.

Co mogłabyś polecić osobom myślącym o założeniu własnego biura nieruchomości, czy warto zdecydować się na franczyzę?

Jeśli myślisz o założeniu własnego biura nieruchomości, czujesz, że masz żyłkę handlowca i fascynują cię tematy związane z nieruchomościami – warto żebyś poważnie zastanowił się nad otwarciem własnego biura. Dobrze byłoby gdybyś miał choć minimalne doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ w dużej mierze ułatwi Ci to osiągnięcie celu. Działanie na zasadzie franczyzy po prostu ułatwi i Ci drogę i sprawi, że będziesz czuł się bezpieczniej w tym co robisz. Sprawdzony model biznesowy, szkolenia i pakiet korzyści marketingowych to coś co zyskujesz na starcie swojej przygody z nieruchomościami. Jeśli będziesz sumiennie i z zaangażowaniem podchodził do tego biznesu, prawdopodobnie już nigdy nie pomyślisz o zmianie zawodu.

.

Housefly Nieruchomości – Oddział Nowa Sól

ul. Traugutta 12b/14

tel. + 48 574 722 051

Translate »